FAQ

Czy robicie zdjęcia na ślubach kościelnych?

Nie. Jeśli chodzi o zdjęcia ślubne specjalizujemy się i obsługujemy jedynie śluby cywilne oraz plenerowe. Nie zajmujemy się fotografią na ślubach kościelnych.

 

Czy pracujecie w całej Polsce?

Tak. Dojeżdżamy na śluby do najodleglejszych miejsc w całej Polsce, a nawet za granicą.

 

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Pracujemy na profesjonalnych pełno-klatkowych lustrzankach firmy Nikon z jasnymi obiektywami i systemem lamp. Zwykle pracujemy w dwie osoby, dzięki czemu możemy lepiej wywiązać się z naszego zadania. Posiadamy zdublowany sprzęt, który zabezpiecza przed nieprzewidzianą awarią.

 

W jaki sposób możemy zarezerwować termin na swój ślub?

Rezerwacja terminu jest jednoznaczna z podpisaniem umowy. W niektórych przypadkach możemy wstępnie zarezerwować termin na określony czas do momentu podjęcia decyzji. Należy jednak pamiętać że gwarancją rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zadatku.

 

Ile czasu mija od momentu wykonania zdjęć ślubnych do odebrania gotowego materiału?

Gwarantujemy otrzymanie materiału do 60 dni roboczych od momentu zakończenia zdjęć (ślub, wesele, plener). Jednak staramy się realizować zamówienia dużo szybciej ponieważ wiemy jak istotny jest czas dla naszych par młodych. Często udaje się oddać materiał do 20 dni roboczych.

 

W jakich rozdzielczościach dostajemy zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia które dostajecie są w pełnych maksymalnych rozdzielczościach, w najlepszej jakości, która pozwala na wydruki odbitek albumów foto-książek lub dużych powiększeń.

 

Czy tworzycie kopie zapasowe zdjęć w razie awarii ?

Tak. Kopia zapasowa tworzy się już w momencie robienia zdjęć zapisując materiał jednocześnie na dwóch kartach pamięci. Następnie tworzymy kopie zapasowe na dwóch dyskach twardych.

 

Czy wszystkie zdjęcia, które dostajemy są oznaczone znakiem wodnym (logo SOLTYS)?

Nie. Zdjęcia które otrzymujecie jako gotowy materiał nie posiadają logo. Znak wodny posiadają zdjęcia które umieszczamy w sieci na naszych profilach firmowych w serwisach społecznościowych lub zdjęcia które wysyłamy jako zapowiedz materiału. Na życzenie możemy umieścić logo na waszych zdjęciach w drugim dodatkowym folderze.

 

Czy możemy mieć wpływ jako para młoda na proces obróbki zdjęć i efekt końcowy?

Tak. Zawsze chętnie wysłuchamy sugestii i waszych próśb dotyczących zdjęć. Pomocne będzie jeśli przed ślubem podacie nam je wszystkie. Staramy się aby zdjęcia które otrzymujecie spełniały Wasze oczekiwania, dlatego dajemy z siebie maksimum zaangażowania i umiejętności.

 

Jak wybrać miejsce plenerowe na sesję i kiedy ją zrobić?

Najpierw zastanówcie się jakie zdjęcia podobają wam się najbardziej. Żeby wybrać miejsce plenerowe należy najpierw ustalić koncepcje i pomysł na sesje. Czy są to zdjęcia w klimacie romantycznym, zwariowanym, miejskim czy może wśród przyrody? Weźcie pod uwagę miejsca które są ważne i bliskie Waszemu sercu, może to być park w którym się zaręczyliście, most na którym pierwszy raz powiedzieliście sobie „kocham”, miejsce pierwszej randki czy miejsce poznania.

Zawsze staramy się służyć pomocą w wyborze miejsca jednak ostateczna decyzja należy do Was.

Do sesji możemy wykorzystać różnego rodzaju rekwizyty (w zależności od pomysłu na sesje). Pamiętajcie jednak o tym, że zdjęcia ślubne zostają na wiele lat, a moda szybko przemija, dlatego najlepiej sprawdza się klasyka i elegancja ponadczasowa zarówno w ubiorze jak i gadżetach na sesji. Nie znaczy to jednak, że nie możemy zaszaleć na sesji i zrobić czegoś nieszablonowego.

Polecamy sesje zrobić w innym terminie niż dzień ślubu. Bez stresu, bez pośpiechu, bez zmartwień o możliwe zabrudzenia sukni czy garnituru.